Bojovnice: Isabelle Caro

1. června 2018 v 19:42 | Boogie |  O Aně
O téhle ženě se toho jednu dobu psalo hodně. Isabelle Caro byla nesmírně statečná a silná osoba, která až do konce života bojovala s anorexií, bohužel ale prohrála. Co se jí ale rozhodně odepřít nedá, je její snaha o šíření povědomí o této hrozné nemoci.

Na většině pro-ana stránkách je k vidění jakási ''iluze'' toho, co ana ve skutečnosti je. Obrázky jako tento:
Na obrázku vidíme pevné, hladké tělo s drobnou kostrou a jemnými svaly. Fotky jako toto jsou nejčastější ''thinspirations'', modly většinou mladých holek, které se zabíjí s ideou, že takhle budou vypadat. Moc už si ale neuvědomují, že tyto fotky jsou většinou dílem fotoshopu, a tudíž není reálné takové postavy docílit (opravdu jen malé procento lidí takhle přirozeně vypadá, a poté je to v pořádku).
Pravá ana totiž vypadá takto.
Související obrázek
Tohle je pravá, neatraktivní tvář této nemoci. A já nikdy nepřestanu Isabelle obdivovat za to, že se světu odkryla v takovém stavu jen proto, aby odradila byť jen jednoho člověka od stejného osudu.

Isabelle se narodila 9.září 1980 v Marseille ve Francii. Ze vzniku Anorexie viní v podstatě dvě věci - těžké dětství a modeling.
Její otec byl pracovně neustále na cestách, matka trpěla depresemi a chorobným strachem z dospívání její dcery. Neustále prý kontrolovala její míry, nepouštěla ji ven, dokonce se musela učit doma. Jednou viděla svou matku jak bojuje s 30ti kilovým kanistrem, a utvrdila se, že musí být ''lehčí břemeno''. Později jí jeden návrhář řekl, že už tak vychrtlá mladinká modelka musí zhubnout deset kilo. Její jídelníček tvořily dva čtverečky čokolády a pár kukuřičných lupínků.
V 25 letech, kdy vážila necelých 25 kilo, upadla do komatu. Až poté se teprve dozvěděla o anorexii, a rozhodla se začít léčit. Její začátky byly bohužel tvrdé, lidé se jí stranili a dokonce ji odmítali na veřejných místech obsluhovat - nic nepomůže anorektikovi tak jako když mu nedonesete jídlo, které si objednal. Nakonec ale sebrala odvahu a pomohla Olivieru Toscanimu s kampaní, která ji asi nejvíce proslavila.
Bohužel, po třech letech Isabelle zemřela v nemocnici Bichat po návratu s Japonska, kdy ji sužovaly bolesti břicha a dehydratace.

Související obrázek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama